Telefon: 25 798 20 88

Email: sekretariat@kppsp.lukow.pl

Obchody 110-lecia OSP w Szczygłach Górnych

20180909 02Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży pożarnej w Szczygłach Górnych w niedzielę 2 września uroczyście obchodzili 110. rocznicę powstania jednostki. W uroczystościach wzięli udział Lubelski Komendant Wojedwódzki PSP st.bryg.Grzegorz Alinowski wraz ze swoim zastępcą st.bryg.Szczepanem Goławskim oraz Komendant Powiatowy PSP w Łukowie st.bryg.Tomasz Majewski. Dowódcą uroczystości był kpt. Paweł Szyszkowski z Komendy Powiatowej PSP w Łukowie.

W trakcie uroczystości przyznano odznaczenia  dla strażaków za szczególne zasługi dla jednostki oraz wzorową służbę w OSP oraz poświęcono nowy samochód ratowniczy-gaśniczy. Następnie organizatorzy złożyli podziękowania dla osób, które przyczyniły się w rozwój jednostki.

Komendanci w swoich przemówieniach podkreślili, że są dumni z działalności strażaków z Szczygłów Górnych, z społecznej i patriotycznej postawy, z pracy na rzecz swojej miejscowości, gminy i powiatu łukowskiego. Zwrócili uwagę, że w ostatnich latach przekazywane są znaczne środki dla Ochotniczych Straży Pożarnych na zakupy nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych, wyposażenia osobistego strażaków, środków łączności wyposażenia technicznego oraz na remonty strażnic. Środki pochodzą z dotacji MSWiA, Komendanta Głównego PSP, NFOŚiGW, WFOŚiGW oraz lokalnych samorządów.
Życzyli aby przyszłość przyniosła Druhom Ochotnikom z OSP w Szczygłach Górnych oraz wszystkim osobom wspierającym ich jednostkę wiele satysfakcji z dobrze spełnianego obowiązku.

Więcej w serwisie internetowyn Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego ...