Telefon: 25 798 20 88

Email: sekretariat@kppsp.lukow.pl

POŻEGNANIE ZE SŁUŻBĄ

20180228Miesiące styczeń i luty 2018 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Łukowie to czas pożegnania ze służbą dwóch doświadczonych funkcjonariuszy pożarnictwa st. ogn. Marka Gajdy i st. ogn. Andrzeja Kani. Z dniem 30 stycznia 2018 r. na zaopatrzenie emerytalne przeszedł st. ogn. Marek Gajda, a dnia 28 lutego 2018 r. w stan spoczynku przeszedł st. ogn. Andrzej Kania. W uroczystych zbiórkach, które odbyły się w dniu pożegnania strażaków uczestniczyli strażacy KP PSP w Łukowie, rodziny zwalnianych ze służby strażaków i emeryci pożarnictwa.

St. ogn. Marek Gajda swoją przygodę z pożarnictwem rozpoczął dnia14 października 1997 r. na stanowisku stażysty w JRG PSP w Łukowie. Pół roku później został awansowany na stanowisko młodszy ratownik. W 2000 r. ukończył kurs kwalifikacyjny podoficerów PSP w Szkole Podoficerskiej PSP w Supraślu. Pełnił służbę w JRG Łuków w Komendzie Powiatowej PSP w Łukowie i kolejno zajmował stanowiska: ratownika, kierowcy-ratownika, operatora sprzętu specjalnego oraz starszego operatora sprzętu specjalnego. W tym okresie podnosił swoje kwalifikacje zawodowe oraz kończył różnego rodzaju kursy i szkolenia uprawniające między innymi do obsługi urządzeń elektroenergetycznych, obsługi podestów ruchomych, szkolenia doskonalące dla strażaków KSRG z zakresu współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Za swoją służbę odznaczony został m.in. Brązowym i Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.

St. ogn. Andrzej Kania służbę rozpoczął dnia 28 listopada 1997 r. na stanowisku stażysty w JRG PSP w Łukowie. Następnie zajmował stanowiska młodszego ratownika, ratownika-kierowcy, operatora sprzętu specjalnego i starszego operatora sprzętu specjalnego. Ukończył kurs kwalifikacyjny szeregowców Państwowej Straży Pożarnej w Ośrodku Szkolenia PSP w Kozienicach w roku 1998 oraz kurs kwalifikacyjny podoficerów Państwowej Straży Pożarnej w Szkole Podoficerskiej PSP w Supraślu w roku 2000. Podnosił swoje kwalifikacje zawodowe oraz kończył różnego rodzaju kursy i szkolenia uprawniające między innymi do obsługi urządzeń elektroenergetycznych, do obsługi podestów ruchomych, szkolenia doskonalące dla strażaków KSRG z zakresu współdziałania z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Za swoją służbę odznaczony został Brązową Odznaką Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz Brązowym i Srebrnym Medalem Za Zasługi Dla Pożarnictwa.