Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy w KP PSP Łuków

Tuż przed nowym rokiem do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie dotarł samochód ratowniczo-gaśniczy o oznaczeniu pożarniczym GBA-Rt 3,5/16. Nowy nabytek łukowskiej straży to średni samochód ratowniczo-gaśniczy na uterenowionym podwoziu marki RENAULT o mocy silnika 210 KW (280 KM). Pojazd posiada na tylnej osi bliźniacze ogumienie, układ miejsc w kabinie 1+1+4, ilość skrytek 7 (3+3+1) oraz regulowane podesty i półki. Na wyposażeniu pojazdu znajduje się zbiornik na wodę o pojemności 3500 dm3, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 350 dm3, działko wodno- pianowe DWP 16, szybkie natarcie o długości węża 60 m sterowane ręcznie i elektrycznie, 4 zraszacze dwa z przodu i dwa z boku pojazdu, maszt oświetleniowy z lampami LED, niezależne ogrzewanie przedziału autopompy, wyciągarkę elektryczną i sprzęt łączności.

Samochód został zakupiony przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie za kwotę 760 140 zł. Zakup był możliwy dzięki zasileniu Funduszu Wsparcia  przy Komendancie Wojewódzkim PSP w Lublinie, przez:

  • Powiat Łukowski – 280 tys. zł,
  • Gminę Trzebieszów – 50 tys. zł.

Całkowita kwota dotacji z samorządu terytorialnego to 330 tys. zł.

Dzięki przychylności Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP  dotacje można było połączyć ze środkami budżetu państwa w wysokości 430,14 tys. zł. Pozyskany samochód ratowniczo-gaśniczy w najbliższym czasie zostanie wprowadzony do podziału bojowego gdzie będzie służył i zabezpieczał teren operacyjny powiatu łukowskiego.

Wszystkim osobom, urzędom i instytucjom, które wsparły finansowo zakup samochodu pożarniczego dla łukowskiej komendy serdecznie dziękujemy !

Skip to content