„Ultramaraton Wdzięczności”

Dziś ok. godz. 9.00 na granicy powiatu łukowskiego strażacy KP PSP w Łukowie powitali przedstawicieli Państwowej Służby Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych – uczestników strażackiego biegu na odcinku Kijów – Warszawa.
Liderem i głównym uczestnikiem biegu, prowadzonego pod hasłem „Ultramaraton Wdzięczności” jest Władimir Skovoroku, który pokonał już 575 km. Do mety w Warszawie pozostało mu jeszcze ok. 270 km. Całość trasy to ponad 800 km!
Dziś biegacz pokonają blisko 60 km docierając do Stoczka Łukowskiego. Jutro ruszą w kolejny etap biegu – następnym przystankiem będzie Józefów, powiat otwocki.
Celem ultramaratonu jest wyrażenie wdzięczności Polsce za pomoc Ukrainie i jej obywatelom w związku z agresją Rosji na ten kraj. W tym trudnym dla Ukrainy okresie, pomoc Polski jest największa w Europie – obecnie na naszym terytorium przebywa ok. 3 mln obywateli tego kraju, którzy otrzymują pomoc zarówno od państwa, jak i naszych obywateli.
„Ultramaraton wdzięczności” odbywa się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej oraz Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej.
Bieg kończy się w dniu 24 sierpnia br. w Warszawie, w Święto Dnia Niepodległości Ukrainy, a jego trasa prowadzi przez województwo lubelskie (powiaty: chełmski, włodawski, parczewski, radzyński, łukowski) oraz województwo mazowieckie (powiaty: garwoliński, otwocki).
Skip to content